Stwórz własną strategię walki

Z pewnością chciałbyś znać złoty środek, na to jak radzić sobie z mizofonią. Niestety, nie jesteś w stanie pozbyć się jej ze swojego życia. Najważniejsze w tym momencie jest to, że znasz imię wroga. Przyjaciół trzymaj blisko, ale wrogów jeszcze bliżej. Bądź świadomy mizofonii i walcz z nią!

 Używaj słuchawek

Słuchawki powinny stać się nierozłączną częścią Ciebie. Jeśli jesteś skazany na ciągłe towarzystwo współlokatora, zakładaj słuchawki zawsze, kiedy wykonujesz czynności, przy których potrzebujesz 100% skupienia. Puść z odtwarzacza relaksującą muzykę. Jeśli nie potrafisz pracować przy muzyce, Twoim przyjacielem okażą się zwykłe zatyczki do uszu. Noś je zawsze przy sobie! Na pewno będą pomocne, gdy jadąc pociągiem, zobaczysz, że ktoś w przedziale właśnie

Znajdź wsparcie!

Gdzie szukać wsparcia? U bliskich! Jeśli jeszcze nie powiedziałeś swoim rodzicom, partnerowi o mizofonii, najwyższy czas, żeby to zrobić. Spraw żeby Twoi bliscy potraktowali Cię poważnie- niech Twoją podporą będą naukowe artykuły. To nie jest TWÓJ wymysł, ani TWOJA wina. Czas zaakceptować tę myśl !

Ile razy wychodziłeś nagle z pokoju, podczas posiłku lub zaczynałeś nerwowo odpowiadać na pytania, gdy w okolicy słyszałeś swój trigger ( z ang. zapalnik, coś co powoduje objawy)? Mizofonia jest źródłem nieporozumień.

Życie z osobą z SSSS nie jest łatwe. Jednak jest motywacją do tego, aby pracować nad związkiem. Podejdźcie do tego z humorem. Często humor jest najlepszą tarczą, przed naszymi triggerami.

Joomla templates by a4joomla